#SPflp

W szkole prześladowała mnie pewna dziewczyna, Aśka. Nie mam pojęcia dlaczego uwzięła się właśnie na mnie, bo nigdy jej nic nie zrobiłam. Życia nie miałam. Wyśmiewała mnie za wszystko – że nie jestem dobra w sporcie, że mam dobre oceny (ona miała nawet lepsze), że noszę okulary, że mam nowe spodnie (!), bo są rzekomo brzydkie. Wszystko było zawsze ze mną nie tak. Kiedyś wylała mi butelkę wody na głowę. Nie wytrzymałam i zgłosiłam to nauczycielce. Ta kazała nam sobie podać ręce i się pogodzić, bo nie wypada, żeby dziewczyny się tak zachowywały. Potem dodała, że nie chce już nic więcej na ten temat słyszeć. Potem nie miałam życia w szkole jeszcze bardziej. Więcej nauczycielom już nic nie zgłaszałam. Rodzice nie chcieli mnie przenieść do innej szkoły, bo ta była blisko i mogłam chodzić piechotą, a szkoda pieniędzy na dojazdy. Moje problemy z Aśką bagatelizowali. Mówili, że muszę się jakoś z nią dogadać i się jej w końcu znudzi, a w ogóle to przecież nic takiego.

Kiedyś Aśka wepchnęła mnie pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście kierowca był ogarnięty i zdążył zahamować. Wyskoczył z auta i się na mnie wydarł, że głupia gówniara sobie żarty robi. Aśka się tylko śmiała. Jak jej z niedowierzaniem wykrzyczałam, że chciała mnie zabić, to roześmiała się jeszcze bardziej i stwierdziła, że jestem wariatką i się sama potknęłam, bo jestem po prostu niezdarą. Nikomu o tym nie powiedziałam, bo bałam się, że mi nikt nie uwierzy, że ona posunęła się aż tak daleko. Szkołę jakoś przetrwałam. W samotności. Nikt nie chciał się ze mną zadawać, bo bali się Aśki i jej grupki przyjaciół. Z tej grupy wszyscy byli dla mnie niemili i mnie traktowali jak gówno, ale nikt mnie nie prześladował tak jak Aśka.

Dziś jestem już dorosła. Ledwo sobie radzę. Boję się komukolwiek zaufać. Wszystkie znajomości mam powierzchowne. Moja samoocena nie istnieje. Rodzice mówią, że nie wiedzą czemu jestem „taka” i pytają, co ze mną nie tak. To nie pomaga. Chodzę do psychologa, ale mam wrażenie, że to mało daje. Tymczasem Aśka ma udane życie. Męża, dwoje zdrowych dzieci, piękny dom, dobrą pracę. Na FB często chwali się wyjazdami zagranicznymi. Ostatnio ją przypadkiem spotkałam. Jakby mnie sparaliżowało. A ona? Była niezwykle miła, aż widać było, że fałszywie. Chwaliła się swoimi dziećmi i pytała, czy pamiętam, jak my się w szkole „przekomarzałyśmy”, bo to było takie zabawne! No ale to stare dzieje i dzieciaki przecież już tak mają...
Wróciłam do domu i ryczałam całe popołudnie. Dlaczego nie umiem poradzić sobie z czymś, co było tak dawno temu? Dlaczego nie umiem normalnie żyć? Dlaczego pozwoliłam, żeby ona wygrała? Dlaczego nadal jestem taka beznadziejna i bezradna jak w szkole? Co ze mną jest nie tak? Nie wiem.
dewitalizacja Odpowiedz

Wygląda to tak, jakbyś cały ten czas żyła jej życiem. Nie rób tego - przestań ją obserwować w internecie, zazdrościć pięknego domu i rodziny. Skup się na sobie i swoim życiu. Zacznij wychodzić z domu, zwiedzaj nieznane miejsca. Może poszukaj jakiegoś hobby, a pewnego dnia zobaczysz, że spotkasz bratnie dusze, dzięki którym zapomnisz o tym, co Cię kiedyś spotkało.

Quakie Odpowiedz

Może daj sobie szanse? Chodzisz do psychologa ale to nie pomaga? Spróbuj go zmienić i idź do psychiatry może potrzebujesz wsparcia farmakologicznego?

Zobacz więcej komentarzy (11)

#Stk6l

Wystawianie czegokolwiek w internecie „za darmo” nauczyło mnie tylko jednego – ludzie, którzy chcą czegoś za darmo, nie zasługują na nic.
Wystawiałem całą meblościankę wraz z kanapą, ławą i fotelami za darmo – pod warunkiem, że odbierający umie to rozkręcić i znieść do własnego transportu.

Ileż telefonów, wiadomości i SMS-ów miałem typu „jak pan rozbierze i zniesie, to wezmę”, „a przywiezie pan? A POSKŁADA potem u mnie?”. Zagotowałem się, już miałem to wynieść wszystko w częściach (uszkodzony kręgosłup, więc w bardzo małych) do kontenera na gabaryty. Ale wtedy wystawiłem to za 200 zł za wszystko, do negocjacji. Po trzech godzinach dzwoni Ukrainka, że ona z mężem już jadą, już są blisko. Po godzinie zajeżdża bliżej nieokreślony model busa, w środku kilkumiesięczne maleństwo  z rodzicami. Facet ledwo łaził, ona ledwo po polsku. Okazało się, że on był ranny na froncie i już nie może służyć w wojsku, więc wyemigrował do żony, która uciekała jeszcze w ciąży.

Do meritum – oddałem im to za darmo. Pomogłem jak mogłem im to znieść do tego busa. Takiej radości dawno nie widziałem.
Tylkopoco Odpowiedz

Mam dokładnie te same odczucia. Wystawiałam kilka rzeczy za darmo jak chciałam się ich szybko pozbyć, ale ludzie byli niemożliwi. Pominę zadawanie pytań tak szczegółowych, że chyba nawet producent by nie znał na nie odpowiedzi. Ale nie przychodzenie na umówioną godzine, spóźnianie się, zmienianie terminu odbioru dwadzieścia razy bo on/ona musi dopasować się do żony/męża/kota/dziecka/teściowej itd. Teraz wystawiam chociażby za 2zł i jak ktoś jest w porządku, to po prostu daną rzecz mu oddaje za darmo.

CzerwonaRurza Odpowiedz

Najproszym rozwiązaniem jest napisać, że daną rzecz bierze pierwszy, który się pojawi. Zero umawiania się z kimkolwiek.

Zobacz więcej komentarzy (7)

#TMeBb

Mam marzenie, które z każdą chwilą jest coraz mniej realne. Chciałbym tak bardzo, żeby jeszcze nawet teraz kilku dobrych ekonomistów, profesorów i jeszcze innych wykształconych i niezrzeszonych z żadną partią ludzi przedstawiło swój plan naprawy gospodarki. Chciałbym nie czuć lęku, oglądając wiadomości i nie płakać, że będę musiała wyjechać z miejsca, które kocham, zostawiając swoich bliskich.
Snusmumriken Odpowiedz

Nawet gdyby się tacy pojawili i przedstawili plan to mało kto na nich zagłosuje. Bo taki plan to przede wszystkim koniec z rozdawnictwem i przywilejami dla jakiejkolwiek grupy społecznej. Także będziemy się babrać w gównie do końca świata. Ale jak tu już ktoś napisał, można się przyzwyczaić

Odpowiedzi (1)
nevada36 Odpowiedz

Teoretycznie istnieje coś takiego, jak rząd technokratyczny - powołany z niezależnych ekspertów, a w praktyce tego nikt nie stosuje, nawet obecna konstytucja nie przewiduje czegoś takiego.

Odpowiedzi (3)
Zobacz więcej komentarzy (5)

#pye9b

Mam narzeczonego. Obydwoje mamy po 30 lat i planujemy ślub. Każdy, kto organizował podobne wydarzenie, wie, że nie jest to tania impreza. Ja byłam przeciwniczką podobnego trwonienia pieniędzy na jeden wieczór, usiłowałam namówić narzeczonego na obiad weselny dla najbliższej rodziny i bliskich przyjaciół, a potem wycieczkę w jakieś egzotyczne miejsce we dwoje. Narzeczony (pomimo jego słabych warunków zatrudnienia w „wymarzonej” firmie) uparł się, że ma być wesele, że nazbieramy jakoś. OK, przestałam na jego propozycję, niech będzie.

W naszym związku zarabiam głównie ja. On ma tylko 1/4 etatu (choć pracuje, jakby był zatrudniony na cały) i do domu przynosi równo 1240 zł miesięcznie. Za samo mieszkanie płacimy 2800, tak dla porównania. Ja zarabiam całkiem OK, ale 80% mojej wypłaty idzie na rachunki, jedzenie, jakieś sprawy bieżące typu urodziny, lekarz, jakieś ubrania. Tak czy siak, bardzo oszczędnie staram się gospodarzyć. Jestem w stanie coś odłożyć, ale to maksymalnie 500-700 zł miesięcznie.

Za rok mamy mieć teoretyczne wesele. Wszyscy w rodzinie pytają się, czy mamy fotografa, czy zespół już zarezerwowaliśmy, że salę by trzeba było ogarnąć… A mi wstyd. Tak strasznie wstyd, bo narzeczony gada, jakby miał co najmniej 100 000 zł na koncie i był w toku planowania, a prawda jest taka, że ledwo na zaliczki byśmy mieli, a żeby włożyć za salę, to już w ogóle można pomarzyć. Ostatnio zwróciłam mu uwagę, że tego wesela raczej nie będzie, więc ma przestać tak gadać. Od słowa do słowa, wyszło, że on myślał, że wesele na 100 osób (mojej rodziny w tym 20%) to będzie kosztować 10 000 maksymalnie. A tymczasem najtańsze szacunki wynoszą ok. 50 000 zł. No nie zarobię na to, a nawet jeśli, to mi szkoda wydać tyle pieniędzy na jeden wieczór.

Ostatnio narzeczony rzucił, że może bym poszukała dodatkowej pracy, aby zarobić na to wesele. Na moje pytanie, dlaczego on nie może, przecież mniej zarabia, był foch, że mu wypominam pieniądze. Ogólnie to praca jego marzeń i jest jakaś tam szansa, że w przyszłości dadzą mu cały etat, ale tych pieniędzy potrzebujemy już dzisiaj.

Wstyd mi strasznie przed rodziną, a najgorzej będzie przyznać się, że żadnego wesela nie będzie, bo nie mamy pieniędzy. Ciągle w głowie mam jego przechwałki, że jaka to sala nie będzie wielka albo że jakiegoś dalekiego wuja też zaprosimy, bo kto nam zabroni. Aż mnie uszy pieką.

Najbardziej to bym chciała uciąć temat ślubu i zapomnieć o nim na dłuższy czas.
Sciezka Odpowiedz

Facet dosłownie macha Ci przed twarzą wielką czerwoną flagą z napisem "jestem jeszcze dzieckiem i nie dojrzałem do związku", a Ty chciałabyś tylko zapomnieć na chwile o ślubie? Ja bym się zastanowiła czy jest sens w ogóle go brać.
Nie zrozum mnie źle - wspieranie partnera finansowo aby ten mógł spełnić marzenia o takiej a nie innej pracy, która w dodatku jest jego pasją - to się chwali, ale tutaj sytuacja mocno śmierdzi. Co to w ogóle znaczy, że może dostanie pełen etat? A może nie? Czy to aby nie jest tak, że jego szef znalazł sobie frajera, który robi cały etat za pare groszy i obietnice świetlanej przyszłości?
Pytam, bo z podejścia Twojego partnera do pieniędzy i wesela wychodzi, że zatrzymał sie na etapie dziecka, które zobaczyło fajną zabawkę i CHCE. Nie ważne czy droga, nie ważne czy mamę stać, on chce, więc mu KUP.
Na Twoim miejscu pokazałabym mu jeszcze raz listę wydatków za wszystko od winietek po fotografa i powiedziała na spokojnie, że raz, nie stać Was na to, dwa, jeżeli nie stać, to trzeba na to zarobić, trzy, jeżeli zarobić to KAŻDE z Was po połowie. I kij z tym, że on mniej zarabia - oboje spędzacie w pracy 8h i oboje ten ślub bierzecie. Jeżeli dalej będzie szedł w zaparte, że to Ty masz *ebać na dwa etaty, no to cóż...

nibylung Odpowiedz

strasznie smutne wyznanie. jesteś w związku z facetem, który nie szanuje ciebie, nie szanuje pieniędzy, nie szanuje twojego zdania. jest na tyle niedojrzały, że chce się chwalić czymś, czego nie ma. i nawet nie chce sam tego zdobyć, tylko zwala to na ciebie. i najsmutniejsze jest to, że ty mimo wszystko chcesz wziąć z nim ślub. jeśli nie nabierzesz szacunku do samej siebie, to już zawsze ludzie będzie traktować cię w taki sposób.

Zobacz więcej komentarzy (14)

#oY8k9

Mieszkała kiedyś z nami moja ciotka (siostra dziadka). Teoretycznie kobieta samowystarczalna, wyniosła, w której żyłach płynęła błękitna krew, a praktycznie typowa stara panna. Ciocia Lonia miała swoje dziwactwa (nie, nie miała kotów), ale miała też swoją hipochondrię... Z kolorowych gazet wyczytywała opisy różnych chorób, a później udawała, że choruje na jedną z nich. Były raki, tętniaki, cukrzyce, zawały, schizofrenie itd.
Pewnego dnia ciotka ogłuchła. Kazała sobie pisać na kartkach, co do niej mówimy, nie słyszała dzwonka do drzwi, przestała słuchać radia. Na początku standard – ciotka symuluje, ale po kilku dłuższych dniach zwątpiliśmy. Więc wpadłam na szatański plan...
Mama „umówiła” ciotkę do lekarza w większej miejscowości i o dziwo, termin był już kolejnego dnia! Wsiedliśmy więc do auta i jedziemy do laryngologa, a po drodze mówię do mamuśki: „Wiesz co, współczuję cioci... Będą jej tymi wielkimi igłami przebijać te uszy”, „ale to będzie boleć”, „ja to bym chyba wolała już nigdy nie słyszeć” i tym podobne teksty.
Gdzieś tak w połowie trasy ciocia się „ocknęła”, podskoczyła na tylnym siedzeniu i zaczęła krzyczeć: „Ja słyszę, to jakiś cud, ja słyszę! No, Małgosiu, możemy zawracać do domu!”.

Takie leczenie to tylko na NFZ :D
Kalafiorkowa Odpowiedz

To nie hipochondria a chyba bardzien zespół Münchhausena. W przypadku hipochondrii ludzie obsesyjnie znajdują u siebie symptomy chorób i chcą je wyleczyć, a przy MS celowo udają objawy, a nawet sztucznie wyołują je, aby skupić na sobie uwagę. Smutne tylko, że tacy ludzie nie rzadko blokują kolejki do lekarzy osobom, które rzeczywiście tych wizyt potrzebują...

Odpowiedzi (3)

#CRUyT

Będzie krótko: zacząłem prowadzić mojej dziewczynie kalendarz miesiączek ponad rok temu, bez jej wiedzy, żeby z jak największą dokładnością móc przewidzieć jej okres. Nieźle to wychodzi, zależnie od intensywności jej humorów albo schodzę jej z oczu, albo kupuję kwiaty i czekoladę.

Jeżeli to nie jest podstawą trwałości związku, to ja nie wiem co jest!
Trubadur Odpowiedz

Godne pochwały! My z żoną prowadzimy obserwacje NPR według metody Rötzera. Bardzo przydatne że względu na zdrowie, bo od razu widać gdy coś jest nie tak, oraz ze względu na zrozumienie swojego ciała i emocji. Dodatkowy bonus to jak do tej pory, czyli już od 3 lat 100% skuteczna antykoncepcja bez tabletek, hormonów, gumek itp. po prostu nie uprawiamy seksu w dni płodne. Łatwo to obliczyć na podstawie odczuć kobiety (wilgotno, sucho, brak odczuć) oraz temperatury mierzonej doustne, rektalnie lub pochwowo. Pomiarów dokonujemy tylko przez 9-11 dni od zakończenia okresu do końca dni płodnych. Potem aż do kolejnego okresu mamy spokój i pewność, że ciąży nie będzie. Lepiej się rozumiemy oraz bardziej wspieramy w trudnych momentach. Polecam.

Odpowiedzi (6)
Lokietek Odpowiedz

To jest bycie simpem

Odpowiedzi (2)
Zobacz więcej komentarzy (1)

#NeDl2

W tygodniu chodzę do szkoły, natomiast na weekendy chodzę do pracy.
Pracuję w małym sklepie spożywczo-monopolowym w centrum Warszawy, bardzo lubię tę pracę, bo jest idealna dla ucznia – nie męczysz się, zarobki przyzwoite, i sklep rodzinny mojej koleżanki, więc zawsze idzie się dogadać z szefostwem (no ale mniejsza). Mamy dwie kasy w sklepie, jedną głównie skoncentrowaną na artykułach spożywczych, drugą na alkoholu, ja stoję na tej drugiej, przez co do moich obowiązków należy rozstawianie wódek na półkach i tu zaczyna się sedno sprawy.

Czerpię niesamowitą satysfakcję z ustawiania wódki tęczowo od najjaśniejszej do najciemniejszej (czasami nawet zastanawiam się, jaki smak wódki jest ciemniejszy, np. malina czy truskawka) albo lubię ustawiać tanie wódki obok tanich, droższe obok droższych, albo takiej samej firmy muszą się stykać, a już inne być oddzielone równym  odstępem, whisky obok siebie, wino słodkie u góry, wytrawne na dole i oczywiście wszystko wysunięte do przodu równo centymetr od końca półki, i jak już skończę swoje ustawianie, zaczynam się napawać pięknem tego wszystkiego. Co więcej, kiedy ktoś kupi coś, co psuje moje idealne ustawienie, np. jakąś ostatnią wódkę i przez to zostaje duża dziura między nimi, mam ochotę pobić tę osobę, co to kupiła. Czasami mam chęć zrobić zdjęcie temu i ustawić sobie na tapetę, uwielbiam patrzeć, dotykać i wyrównywać tak bardzo jak można tę wódkę, czuję wtedy spełniony umysłowo.
I chyba napisałem to tu tylko dlatego, żeby więcej ludzi wiedziało o moich super dokładnie i zawsze w logiczny sposób ułożonych wódkach.

PS Niczego w życiu tak dokładnie nie ustawiam jak tych wódek i nic innego nie daje mi tej satysfakcji, mimo że mam pokaźną kolekcję gier, to nie ustawiam ich jakoś szczególnie, TYLKO WÓDKA MNIE SPEŁNIA xD
arkp98 Odpowiedz

To musi pięknie wyglądać!

Powod Odpowiedz

Jestem perfekcjonistką, więc zapewne byłoby to niebo dla mnie

Zobacz więcej komentarzy (17)

#tZPLh

Mój ojciec jest lekarzem, mama biolożką. Oboje w tym samym wieku. Kiedy chodziłem do gimbazy, postanowiłem zapytać mojego ojca, jak zapoznał się z moją mamą. I jak to w ogóle się stało, że został lekarzem.
Ojciec zadumał się na chwilę, i rzekł:
– Wiesz, ja wiele poświęciłem dla miłości. Jak byłem taki knyp jak ty, to miałem prawie najgorsze oceny w całej klasie. A potem zobaczyłem najpiękniejszą dziewczynę świata. Pech, że była też wielką prymuską, chciała pójść na studia medyczne, to wiedziałem, że jej nie zaimponuję tymi dwójami. Na początku zgłosiłem się do kółka chemicznego. O rany, jakież to było nudne, codziennie się męczyłem, żeby wstawać na siódmą. Ale moja piękność siedziała w tej samej klasie. Później zacząłem chodzić na dodatkową biologię i to mnie zaczęło interesować. Synu, w rok od najgorszego tłumoka zmieniłem się w prymusa. Pech, że bałem się do niej odezwać. Czasem pytała mnie o jakieś rzeczy, a ja jak zaklęty, ani me, ani be. I tak do końca liceum. Jak już matury były popisane, to kółko chemiczne, jako że takie zgrane, postanowiło urządzić małą imprezkę. Dzień przed ojciec ze mną rozmawiał i rzekł mi to, co ja ci teraz powtórzę: zawsze trzeba być odważnym, bo lepiej raz żałować, że się poległo, niż tysiące, że się nie spróbowało. I w czasie tej imprezy zabrakło nam zapitki, to wyruszyliśmy do sklepu razem. Ale koledzy byli naprani, tylko ja z moją piękną się jakoś trzymaliśmy, to jako jedyni weszliśmy do środka. Jedyna okazja synu, jedyna! Mówię więc do niej: słuchaj, jesteś najpiękniejszą, najmądrzejszą dziewczyną jaką znam, czy nie chciałabyś wybrać się ze mną na kawę?
– I co, i co? – pytam podekscytowany.
– A nico, powiedziała mi „Oj, Franek, nie żartuj sobie, lepiej zapytaj Maćka, czy mu się podobam, a teraz kup jakąś oranżadę” i wyszła.
Trochę mi mina zrzedła i zapytałem:
– To mama ci dała kosza za pierwszym razem?
– Co? Niee... Mama dorabiała w tym sklepie, powiedziała, że wszystko słyszała i dała mi batona na pocieszenie, a miała jakieś niemieckie, od swoich dziadków... Jak mogłem jej nie pokochać?

I cały romantyzm szlag trafił.
Minako Odpowiedz

Nie wydaje mi się, żeby romantyzm szlag trafił. To jak poznali się Twoi rodzice także było romantyczne, choć rozumiem, że nie tego się spodziewałeś.

Ratatosk012 Odpowiedz

Jak dla mnie jest sporo romantyzmu w tym małym geście ;)

Zobacz więcej komentarzy (19)

#zxerJ

Pamiętam, jak kiedyś w podstawówce w moje urodziny była wycieczka. W chwili gdy mieliśmy przerwę na zjedzenie czegoś, zapytałem wychowawczynię, czy mogę poczęstować wszystkich cukierkami. I standardowo – pani mówi, aby wszyscy śpiewali mi „Sto lat”, ja jak zwykle nie wiem co robić. W końcu nadchodzi ta chwila, aby poczęstować dzieci (wiadomo, opiekunowie najpierw), a potem jak już wszyscy ustawili się w kolejce, to ja zacząłem od końca...
Po tym, jak już wszyscy dostali cukierki, pani powiedziała, że widać, że jestem bardzo dobrze wychowany, bo zacząłem od dziewczynek, które były na końcu w kolejce...

Nikt nie wie, że zacząłem od końca tylko dlatego, że pierwszy był Patryk. Bardzo go nie lubiłem i chciałem, by dłużej czekał...
Asdfghjkl0578 Odpowiedz

Mogłeś wziąć ze sobą tyle cukierków, żeby dla niego nie starczyło.

Zobacz więcej komentarzy (3)

#jWrkN

Umówiłem się na randkę z Tindera. Dziewczyna naciskała na restauracje i czułem w kościach, że mam być jedynie sponsorem kolacji, ale jednak zdecydowałem się pójść. Dziewczyna w rzeczywistości nie była zbyt atrakcyjna, zdjęcia na Tinderze były mocno naciągane, co za tym idzie fundowanie kolacji nie wchodziło w grę.

Poszliśmy, ona zamówiła to co chciała, a kiedy kelner zapytał się mnie co sobie życzę, odparłem, że poproszę na osobny rachunek to i to. Ale się dziewczyna wtedy zapaliła. Po wymianie kilku niemiłych zdań ona do mnie żebym odwiózł ją do domu. Ja na to, że już zamówiłem i jak zjem to ją odwiozę. Wstała i wyszła. Trochę mnie zagotowała, ale przynajmniej smacznie zjadłem. Bałem się jedynie, że w przypływie złości porysuje mi auto na parkingu, ale nie porysowała. Słyszałem o dziewczynach, które naciągają chłopaków na jedzenie, ale nie myślałem, że mi się to kiedyś przytrafi.
ludojadow Odpowiedz

Ta sama laska pewnie krzyczy o rownouprawnieniu, ale kiedy przychodzi do wyłożenia hajsu za żarcie w restauracji, to nagle staje się tradycjonalistką xD Głupotą jest wywalanie hajsu na obcą laskę xD Jakbyś jej mógł chociaż pomiziać za to migdałki swoim dongiem to jeszcze bym zrozumiał wyłożenie hajsu, ale zapłacić tylko po to zeby dać się jej nażrec za dziękuję, albo i nawet nie, to niech szuka sobie innego frajera xD

Odpowiedzi (27)
Zobacz więcej komentarzy (2)
Dodaj anonimowe wyznanie