#VoM8w

Posiadam niewielką działkę, którą uwielbiam uprawiać, na jesieni, jak wszyscy wiedzą, są zbiory. Żyję sama, więc ziemniaków, papryki i innych warzyw i owoców, które wyhoduję, nie jestem w stanie sama przejeść i aby się nie zmarnowało, rozdaję za darmo sąsiadom, jest tego sporo, i tak od kilkunastu lat.

Jesienią w pracy koleżanka powiedziała mi o jadłodajni dla ubogich i ich problemach, dlatego zdecydowałam, że moje zbiory oddam do tej jadłodajni. Tyle podziękowań co dostałam i mnóstwo miłych słów sprawiają, że jak teraz o tym myślę, to dalej się rumienię. A sąsiedzi wielkie fochy, bo jak to, jak śmiałam z nimi tego nie konsultować? Dodam, że nigdy nikt nie zaproponował mi pomocy w choćby zerwaniu śliwek, które od mnie później dostawali.

Zwyczajnie było mi przykro, to tak jakbym miała obowiązek za darmo oddawać im owoce mojej pracy.
lukwoj3008 Odpowiedz

Jak to mówił mój śp dziadek" Zrobisz coś raz, to stanie się to twoim obowiązkiem"

Dragomir

Fakt, w tamtych czasach tylko udawało się, że się coś robi. Dziś się robi jeśli się już robi, za to góra udaje, że dobrze płaci :)

corpuscallosum Odpowiedz

Przynajmniej widzisz jakich masz sasiadów. Moja babcia też ma działkę I jej sasiedzi potrafia kraść owoce I warzywa

Matoka Odpowiedz

A ja inaczej postępowałam. Przy każdym większym wyspie owoców zapraszałam sąsiadów żeby sobie zebrali. I kto chciał to przychodził a kto nie to nie dostawał.

LorealinstantCare Odpowiedz

Przyzwyczaili sie po prostu. Moze za duzo i za reularnie dawalas. A zagadac do nich o proces i zapytac czy by sie nie przylaczyli to sama moglas.

daregaya Odpowiedz

sąsiedzi przyzwyczajali się do darmowych owoców i jarzyn ale przynajmniej wiesz co za ludzi masz wokoło siebie

Jarecki76 Odpowiedz

To nie fochy sąsiedzkie, tylko kwiiiiiiik swiń oderwanych od koryta.

kingkong Odpowiedz

Bardzo dobrze zrobiłaś :) Jako ludzie często mamy tendencję do tego, by oczekiwać czegoś od innych, nie dając nic w zamian. W jadłodajni przynajmniej, ktoś był Ci wdzięczny :)

Dragomir Odpowiedz

Jak z pińcetplusem.

PaniDisney Odpowiedz

A mieli szacun na dzielni,że za darmo od sołtysa dostają...

HiPPka Odpowiedz

Przypomniał mi się fragment książeczki mojego dziecka:,,Gdy się dzieli losu dary, wszystkim dobrze służą czary." Szkoda, że sąsiedzi o tym nie wiedzą...

Zobacz więcej komentarzy (5)
Dodaj anonimowe wyznanie