#viv5Z

Dobiegam 40-stki.

Nigdy nie nauczyłam się jeździć na rowerze.

Rower, który dostałam na komunię, rodzice sprzedali i przechlali w mniej niż tydzień.
Szczuru Odpowiedz

Jak chcesz, to kup jakiś rower i się naucz. Jak nie to nie. Niezbędne do życia to nie jest...

KlaraBarbara

Ale jakie wygodne, oszczędne i ekologiczne

Xanx

I nie praktyczne gdy tylko trasa jest dłuższą niż 2-3km. Wtedy oszczędzając kilka groszy na paliwie/bilecie tracisz więcej czasu niż wynosi ta pseudo oszczędność.

SzeptOdbytu

Xanx a ile czasu tracą te debile, które biegają z tymi śmiesznymi odblaskami. Jakby autem nie można było sobie rundki zrobić.

obcywobcymkraju

Xanx - dojeżdżam do pracy rowerem około 10km, zajmuje mi to mniej więcej pół godziny. Gdy jeździłem autem (trochę dłuższą trasą, rowerem jadę przez park), przez korki, światła itd. zajmowało mi często tyle samo czasu, a czasem nawet dłużej. A nawet jeśli zajęło mi to te 15 minut, to i tak nie jest to jakaś wielka różnica czasowa, za to oszczędnościowo wychodzi o wiele lepiej, do tego bardziej ekologicznie, no i zdrowotnie czuję się lepiej, mam lepszą kondycję.

Xanx

To wszystko zależy od miejsca, ja mam do pracy 7 km, jadę 5-8 minut, rowerem byłoby ponad 30 minut. Na paliwo wydaje w 2 strony 8-10zl, nie muszę się martwić pogoda, zaoszczedzam około 1h. Jasne że rower jest fajny, dobry dla zdrowia itp ale często nieopłacalny jako środek lokomocji. Dla porównania w tą zaoszczędzona godzinę mogę albo zarobic 40zl w pracy jeśli bym został dłużej lub poświęcić ten czas na jakąkolwiek naukę

obcywobcymkraju

Ja słucham książek podczas jazdy, więc jednocześnie się uczę - nie marnuję ani sekundy cennego czasu ;)

ohlala

@Xanx

I tak jest za dużo samochodów. Niektórzy myślą o środowisku i przyszłości, a nie tylko o swojej dupie.

Gorion

@Xanx
Zwróć uwagę że koszt utrzymania samochodu to trochę więcej niż paliwo. Biorąc pod uwagę ubezpieczenia przeglądy i raz na jakiś czas naprawy, rower wychodzi znacznie taniej

Gorn221

,,Gdy jeździłem autem (trochę dłuższą trasą, rowerem jadę przez park), przez korki, światła itd. zajmowało mi często tyle samo czasu, a czasem nawet dłużej.''

Ale nie każdy mieszka w Warszawce.

izka8520

@Gorn221 to samo możesz mieć we Wrocławiu

Zobacz więcej odpowiedzi (1)
Tayla Odpowiedz

Nigdy nie jest za pozno. Moze kupic zwykly uzywany na poczatek a potem zobaczysz czy faktycznie jest ci to potrzebne do szczescie :)

SpanieMoimNalogiem Odpowiedz

Smutne :c

kjujik92 Odpowiedz

Mój, który też dostałam na komunię został sprzedany w tym samym celu. Dostałam go od starszej siostry. I do tej pory pamietam za ile został sprzedany.

Powolutku Odpowiedz

Takie krótkie wyznanie, niby o nieumiejętności jazdy na rowerze a taki ogromny dramat się pod nim kryje.
Musiałaś mieć naprawdę trudne dzieciństwo, mam nadzieję że teraz Ci się układa w życiu.

StaryTapczan Odpowiedz

Przypomniała mi się Phoebe Buffay...

Kurkuma Odpowiedz

Rower to super sprawa, kup sobie, naucz się i zacznij jeździć. To nic trudnego więc nic straconego

00n Odpowiedz

Ja niby umiem, ale rodzice nigdy nie pozwalali mi jeździć poza podwórkiem, a w dorosłym życiu jak próbowałam to prawie jakbym uczyła się od nowa.

Niezywa Odpowiedz

Nigdy nie jest za późno.

ShadowBlack Odpowiedz

Ja nauczyłam się w wieku 19 lat, gdy miałam więcej wolnego czasu do zabicia. Tydzień codziennych prób i śmigałam. A myślałam, że nigdy w życiu się nie nauczę.

Zobacz więcej komentarzy (6)
Dodaj anonimowe wyznanie