#QMRGB

Studiuję w Rosji, przynajmniej w tym semestrze. Sytuacja miała miejsce w kawiarence w dużym rosyjskim mieście.
Siedzę sobie, piję kawkę, przy stoliku, dwa stoliki na lewo obok mnie przy osobnym stoliku młoda dziewczyna, pewnie też studentka, nad laptopem, a pomiędzy nami facet, po którego stroju i karnacji widać, że nie Rosjanin, co najwyżej mieszkaniec jakiejś rosyjskiej republiki albo Arab. Ale tam jest ich dużo, więc nikt nie zwraca na to uwagi. I po kilkunastu minutach nagle zamiast czytać swoją książkę, nad którą siedział, perfidnie odwraca się i zaczyna macać po tyłku siedzącą na krześle dziewczynę, ta załadowała mu w pysk prawym sierpowym. Muszę tu przyznać, że dojebała perfekcyjnie, jak zawodowy bokser całą pięścią, a nie jak większość kobiet z liścia. Nos najpewniej złamany, krew gościowi leci, a ludzie się bulwersują. Było tam oprócz nas kilka osób, dwóch facetów łapie zboczeńca i trzyma, a kelner każe trzeciemu lecieć po patrol policji. Są blisko na placu, przy którym leży kawiarnia, zawsze jakiś patrol tam jest. Po kilku minutach przychodzą i rutynowo sprawdzenie dokumentów, spisanie danych świadków i obczajenie sytuacji. Dzikus zaczyna się szarpać, chce uciekać i nie chodzi to u żadne inwektywy rasowe, po prostu wyrywał się jak jakiś małpiszon, kopał i ciągnął do drzwi czterech ludzi (policjanci i ci dwaj faceci nie mogli go utrzymać), kubki zbił, stoliki przewrócił, ale policjanci walnęli z gumowej pały, rzucili go na bar i oparty plecami o ladę nie miał możliwości ruchu. Skuli go i tyle miał. No i wtedy zaczyna się kajać jaki on niewinny, jak go źle traktują. Ktoś, kto minutę wcześniej ładował z buta, teraz udaje niewiniątko. Ale wszyscy wiedzieli jak było i co najwyżej mieli ochotę jeszcze mu dowalić. Policjant spokojnie mówi mu, że on takich rzeczy nie znosi i to, że przyjechał do Rosji na studia (jak się okazało) nie daje mu żadnych praw. Goszczą go i to on ma się dostosować, bo inaczej oni się nie będą p##dolić z nim jak we Francji i u nich co najwyżej dostanie pałą, jak nie będzie respektował rosyjskich zasad. A jak mu się nie podoba, to możemy cię oddać panom (wskazał na tych trzech facetów) i oni z chęcią oddadzą ci za te ciosy. Albo Misza (drugi policjant), pamiętasz tych kiboli z wczoraj, oni z chęcią by się nim zajęli... he, he. Potem powiedział: Idziemy na komisariat i grzecznie, bo to, żeby dojść tam bez uszkodzeń, to jest twój interes, nie nasz. A pani i pan (jeden z tych facetów - miał rozcięte usta) proszę iść do szpitala i zadzwonimy potem, żebyście państwo złożyli zeznania - próba gwałtu, pobicie i atak na policję, wylecisz z Rosji.

A ja? Zabrałem Nataszę do szpitala (lekkie zadrapania) i umówiliśmy się w tej kawiarni tydzień później ;) Jesteśmy po kilku randkach i złożeniu zeznań. A gościa ''deportują'' z Rosji na zbity ryj.
Anonimowaq Odpowiedz

I tu popieram Rosję. Danie domu uchodźcom to jedno, ale pozwalanie im wpierdalać się w nie swoją kulturą i rzucanie się na ludzi to drugie. Przyjechałeś do Rosji - dostosuj się do Rosji. Nikt nie każe ci przecież porzucać tobie religii, gustów itp. Ale minimum dopasowania się przyda.

CzarnaSowa Odpowiedz

A niby w tej Rosyji jest tak źle 😀

Nexy

Nie lubię zbytnio tego kraju, ale za taką postawę szacun :)

AdaWitch

Bo jest. To że w tej kwestii dają radę nie oznacza, że kraj jest spoko.

CzepliwyMisiek

Stalina i Lenina też do pewnego czasu lubiano :p

Wojcieszka

Misiek. Tam dalej sie ich szanuje :/

nata

Zależy dla kogo :)

MogeWszystko91 Odpowiedz

No i tak powinno być wszędzie , nasz kraj i nasze zasady. A jak coś nie pasuje to wypier***aj.

PaniPrzecinek

No i tak powinno być wszędzie(przecinek) nasz kraj i nasze zasady. A jak coś nie pasuje(przecinek) to wypier***aj.

HopeMary

Och, kocham PaniąPrzecinek! 😃😃😃 Dostaje ciągle minusy, ale nadal robi, co do niej należy!!!

Ps. Ja tam zawsze plusuję XD

AkustyczneDziecko

Po co zachęcasz marne trolle do dalszego, marnego trollowania?

Cero

Chcę poczytać dyskusję do komentarza, a tu kolejny raz dyskusja o "pani przecinek", nosz... Znajdź sobie, babo, pracę! Szczególnie, że sama nie znasz zasad dotyczących przecinków.

PurpleLila Odpowiedz

I dochodzi to tego, że Rosja jest bardziej cywilizowanym krajem niż Francja i Niemcy.

mamyczas

@Etanolansodu trochę dystansu, to nic nie kosztuje, a bardzo pomaga w codziennym życiu :)

Nexy

W tej chwili faktycznie Rosja jest bardziej cywilizowanym krajem. Byłem parę miesięcy temu we Francji, autokarem. Po drodze przejeżdzałem przez Berlin i był tam postój. To co się działo w tych krajach... Masakra. Nigdy więcej nie pojadę do krajów zachodniej europy, dopóki są tam te zwierzęta. Tylko współczuć normalnym ludziom tam mieszkającym.

PurpleLila

O popatrz zwiedzialam :D Niemcy nawet kilkukrotnie.

Aliccjaa

Jak ja się cieszę, ze zwiedziłam Francję (zreszta nie tylko ją) od a do z dopóki tylu uchodźców się nie dostało. To co się teraz tam dzieje to paranoja. Moja mama lata służbowo m.in do Paryża i to jest zupełnie inne miasto niż chociażby 2 lata temu, muszą zrobić porządek z tym

GeddyLee Odpowiedz

I tak, moi drodzy, wygląda normalność.

Leeeeel Odpowiedz

No i to rozumiem..
Rosja nie da sobie w kasze dmuchac.

CerkiewWasyl Odpowiedz

Rosja to jednak piękny kraj ;d

anonimowakk Odpowiedz

satysfakcja.

Bandziorek Odpowiedz

i tak powinno być.. przyjechałeś? dopasuj się... jesteś gościem w końcu

LampkaLucyfera Odpowiedz

Kocham Rosję. Co prawa słabo tam jeśli chodzi o władze, ale jak widać umieją zrobić coś porządnie

Zobacz więcej komentarzy (32)
Dodaj anonimowe wyznanie