#Fkytw

Ostatnio pojechałam do małego sklepu na wsi na zakupy. Kiedy wchodziłam do sklepu, przed wejściem siedziała starsza, dość brudna kobieta.
Wstyd się przyznać, ale pomyślałam o niej same złe rzeczy. Że jest brudaską, że na pewno śmierdzi i inne bzdety.

Kiedy wychodziłam ze sklepu, poprosiła mnie o podwiezienie. Oczywiście nie odmówiłam i podwiozłam ją, mimo że miałam nie po drodze.

Ona okazała się bardzo miłą staruszką i mówiła, że jestem bardzo dobra, wzruszyła się i prawie popłakała jak mówiła, że została sama, bo niedawno zmarł jej brat. Powiedziała, że dawno nikt nie okazał jej tyle serca. A ja jeszcze chwilę wcześniej miałam takie wstrętne myśli na jej temat...

Czuję się po tym serio okropnie.
Kobieta jest starsza i samotna, może postaram się coś dla niej zrobić, chociażby wykosić jej trawę, bo na to narzekała.
metalheadwklapkach Odpowiedz

ważne, że chcesz jej pomóc- powodzenia :)

Niezywa Odpowiedz

Nie wiem czemu masz się za złą, to normalne że na pierwszy rzut oka ocenisz kogoś tylko po wyglądzie. Ważne co pomyślisz na końcu.

Bocianto Odpowiedz

Ale Ty wiesz, że myśli nie możesz kontrolować?

honestly

Oczywiście, że może. Przecież są ludzie, którzy menela nie mają za nieudacznika, tylko za osobę potrzebującą pomocy. Dadzą im coś, a reszta wie, że dali, bo kolejnego dnia też taki menel łazi i zaczepia. Po to mamy oczy i rozum zdolny do przywoływania wspomnień i skojarzeń, żeby przygotować się na interakcję z taką osobą. Ważne jest to, żeby nie trwać w tym pierwszym wrażeniu jeżeli rzeczywistość okazuje się jednak inna.

Postac Odpowiedz

A ja i tak nie mam dobrego zdania o brudnych ludziach. Wodę w domu raczej ma każdy, mydło kosztuje 1 zł, więc można zadbać o podstawową higienę.

FoxyLadie

U niej to mogło wynikać np z depresji po śmierci brata. Teoretycznie.

SzarookaKocica

Starszym ludziom nie jest tak łatwo się umyć. Często mają problem z rozbraniem się czy umycuem głowy przez coraz to mniej giętkie ciało.

czuketa1 Odpowiedz

witajcie w smrodowie

Whitedive Odpowiedz

Sprawdzić czy nie ma długów, zaopiekować się i przejąć dom. Lepsze to, niż jak się przewróci umierać nie mogąc się ruszyć. Nie liczyć na spadek, trzeba iść do notariusza. Inaczej jakaś rodzina z pupy się znajdzie

Malax

Co to za durny komentarz?

Whitedive

Dlaczego durny? Lepiej, żeby starsza osoba miała kogoś takiego

Whitedive

Zaopiekować się staruszką, nie domem. Dom można potem odnowić

Malax

@Whitedive, przeczytaj jeszcze raz dokładnie i sam sobie odpowiedź.

Whitedive

Ja potrafię czytać ze zrozumieniem. Wszystko się zgadza

Dodaj anonimowe wyznanie